Jankas Kupalas Rīgas Baltkrievu pamatskola

Aktualitātes

Skolotāji ar gleznāmVienā no savām decembra brīvdienām mūsu skolas skolotāju kolektīvs apmeklēja radošu nodarbību - apguva prasmes veidot ar polimēra māliem nelielas glezniņas uz krūzītēm. Kādā no marta sestdienām skolotājas devās apgūt prasmes gleznot ar akrila krāsām.Skolotāji ar krūzēm

Nodarbību laikā skolotājas apguva ne tikai jaunas , radošas prasmes, bet apguva jaunas iemaņas kā relaksēties, atrada sevī jaunus talantus, kā arī ļoti jautri pavadīja savu brīvo laiku. Burvīgi darbi tapa gan uz krūzītēm, vāzes, speciāliem molbertiem, gan arī uz apģērba- džinsu un baikas jakām.
Visus šos darbus varēja apskatīt mūsu skolas vestibilā vienā no pirmssvētku dienām. Skolēniem bija ļoti interesanti paskatīties – ar ko tad skolotāji aizraujas savā brīvā laikā. Tas bija arī ļoti pamācoši – vajag vismaz reizi pamēģināt kaut ko jaunu, lai atrastu savu patieso talantu, savu aizraušanos.

1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu".

galds ar dekorācijāmVIDEO

Darbs – mūsu dzīvība,
Drosme un brīvība,
Topiet jūs Latvijai
Pamats un spēks!

Jūra kā viļņus veļ,
Ozols kā galvu ceļ –
Stipra, lai aug un zeļ
Latvijas valsts!

/Kārlis Jēkabsons/

Mūsu pienākums ir rūpēties par mūsu planētu, mūsu Zemi.

Lai skolēniem rastos sapratne, kā saudzēt dabu, kā viņu rīcība var to ietekmēt,  kā var rūpēties par visas mūsu planētas nākotni, mūsu skolā tika organizēti dažādi

pasākumi:

* makulatūras vākšana,

* prezentācija par gaisa piesārņojuma avotiem,

* nodarbības Motormuzejā-  kā ražot elektroenerģiju no atjaunīgiem resursiem – ūdens, biomasas un vēja,

* plakātu veidošana un t.t..

Paldies visiem par piedalīšanos un interesi!

Olimpiskais mēnesis noslēdzas jau šodien, 26. aprīlī, ar Olimpiskās dienas aktivitātēm.          skolēni 2.kl.

Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība.

Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos vairotu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.

skolēni 3.kl.       Latvijā Olimpiskā diena tiek rīkota kopš 1992.gada.

22. aprīlī visā pasaulē svinēs Zemes dienu.

Zemes dienas mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību tam, cik saudzīgi vai nesaudzīgi viņi izturas pret savu planētu Zeme.
skolēnu darbi

Latvijas Olimpiskā akadēmija (LOA) aicināja Latvijā dzīvojošo tautību bērnus vecumā līdz l2 gadiem uz Sporta svētkiem “Vienoti sportā”. Sporta svētku „ Vienoti sportā” mērķis ir veicināt republikā dzīvojošo dažādu tautību bērnu un jauniešu kopību sportā un draudzību vienotā Latvijā. Īstenot principu – galvenais nav uzvarēt, bet godīgi cīnīties par uzvaru.

diploms par otro vietu stafetēs.

Paldies visiem skolēniem, kuri piedalījās šajā pasākumā un kopā izbaudīja labo atmosfēru.

Mūsu skola izcīnīja 2.vietu stafetēs.

FOTO

Lieldienu dekors grozs ar olāmLieldienas - tie ir brīnišķīgi svētki: gaismas uzvara pār tumsu; laiks, kad dabā viss mostas.

Mūsu skolā bērni iejutās Lieldienu atmosfērā, iepazinās ar Lieldienu simboliem, tradīcijām, ticējumiem, kas bija senajiem latviešiem.

Skolēni krāsoja olas. Zaķīšu vietā tās slēpa un tad meklēja. Bija arī olu kaujas un olu ripināšana.

Bija jautri!!!

SkolnieceLepojamies un apsveicam ar panākumiem Rīgas valstspilsētas pašvaldības latviešu valodas un literatūras 50. olimpiādes  ar iegūto 3.vietu 9.klases skolnieci Alisu Apjonkinu

Paldies latviešu valodas skolotājai Janīnai Čapasei.

Mēs esam atbildīgi par savu planētu!zaķīšu kostīms no kartona

Mums ir jāparūpējas par kaitējuma samazināšanu planētai un par dzīvām radībām, kas uz tās dzīvo.

Viens no veidam, kā mēs to varam izdarīt, ir šķirot atkritumus un izmantot tos otro reizi.

Produkta ilgtspēja ir viena no mūsdienu dizaina pievienotajām vērtībām.

Šajā nedēļā mūsu skolā notika akcija “Otrā iespēja”.

Klasēs tika demonstrēta prezentācija, no kuras skolēni uzzināja par Latvijas dizaineriem, kas veido savus dizaina zīmolus no atkritumiem.

No prezentācijas iedvesmojās gan skolēni, gan skolas personāls. Tika radīti individuāla dizaina darbi, kurus nodemonstrēja modes skatē “Otrā iespēja”. Tērpi bija oriģināli!

Glābsim un sargāsim mūsu planētu!                                                                                                    FOTO

1 lapa no 6

Latvijas skolas soma